Zdrowy sen, czyli taki, po którym budzimy się wypoczęci i pełni sił jest ważny, gdyż umożliwia prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia i korzystnie wpływa na procesy zachodzące w organizmie. Z uwagi na to, warto już dziś postawić na dobry materac, który jest w stanie zagwarantować nam długi i spokojny wypoczynek. A jak go wybrać? 

Po pierwsze – właściwości antyalergiczne

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zmaga się z alergiami. Właśnie dlatego tak bardzo istotne jest, aby stworzyć wokół siebie przyjazne środowisko, które będzie wolne od alergenów. Pomóc w tym może materac do spania wyróżniający się właściwościami antyalergicznymi. Oznacza to, że jego specjalistyczna konstrukcja oraz bezpieczne dla zdrowia materiały uniemożliwiają gromadzenie się wilgoci wewnątrz, a także rozwój bakterii, grzybów i pleni.

Po drugie – twardość modelu

Co wziąć pod uwagę wybierając lokalny materac? Poznaj 3 podstawowe kwestie!Mława ma w swojej ofercie liczne modele, które między sobą różnią się twardością. Jest to parametr, który określa subiektywne dla każdego z nas odczucie na podstawie indywidualnych preferencji oraz wagi. Poszczególne modele są oznaczone literą „H” (z ang. „hardness, czyli „twardość”) i są oznaczone jako: 

  • materace miękkie (H1), zalecane dla osób ważących mniej niż 60 kg,
  • materace średnio twarde (H2), zalecane dla osób ważących 60-80 kg, 
  • materace twarde (H3), zalecane dla osób ważących 80-100 kg, 
  • materace bardzo twarde (H4), zalecane dla osób ważących więcej niż 100 kg.

A dlaczego przy wyborze materaca należy uwzględnić twardość? Otóż zbyt miękki lub twardy produkt nie jest w stanie zagwarantować prawidłowego wsparcia kręgosłupa. 

Po trzecie – rodzaj wypełnienia

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, ale Grodzisk Mazowiecki ma w swojej ofercie materace do spania różniące się między sobą rodzajem wypełnienia. Oznacza to, że w ich wnętrzu znajdziemy: 

  • pianki, czyli materace piankowe, gwarantują przyjemne wrażenie otulenia,
  • sprężyny, czyli materace sprężynowe, charakteryzujące się redukcją drgań, 
  • połączeniem pianki i sprężyn, czyli materace hybrydowe, łączące w sobie najlepsze cechy obu tych wypełnień. 

W zależności od zastosowanego wypełnienia materac może odznaczać się innymi cechami i właściwościami. Z uwagi na to, decydując się na wysokiej jakości podłoże do spania, warto pamiętać o uwzględnieniu indywidualnych preferencji oraz oczekiwań odnośnie rodzaju wnętrza. 

Statystycznie, każdy z nas na zdrowy i spokojny sen przeznacza aż ⅓ swojego życia, czyli średnio osiem godzin dziennie. Z uwagi na to, warto je spędzić w komfortowych warunkach, jakie zapewnić nam może tylko dobrze dopasowany do osobistych potrzeb i preferencji materac do spania.