Czy wiesz, że średnio spędzamy w łóżku nawet ⅓ naszego życia? To bardzo dużo czasu! Z tego względu niezbędne jest poświęcenie większej ilości czasu na dobór odpowiedniego materaca, który stanowi fundament naszego łóżka. Biorąc pod uwagę ilość życia, które przebiega właśnie w obrębie podłoża do spania, niezbędne jest zadbanie o to, by było prawidłowo dobrane i nie powodowało dyskomfortu podczas użytkowania. Nieraz konieczne będzie sprawdzenie wielu różnych modeli, zanim znajdziemy ten jeden idealny, jednak jedno jest pewne: warto! W dzisiejszym artykule przedstawiamy cechy charakterystyczne i różnice między materacami lateksowymi a piankowymi. Sprawdź, który będzie idealny dla Ciebie!

Materac piankowy i lateksowy. Który lepszy?

Szukając idealnego podłoża do spania, często zadajemy sobie pytanie, które właściwie wybrać? W przypadku omawianych produktów nie może być inaczej. Nieraz pada pytanie, który materac jest lepszy – piankowy czy lateksowy? Odpowiedź jednak nie jest taka prosta. Zależy przede wszystkim od indywidualnych czynników i cech użytkownika, dlatego nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania tego problemu. Należy wziąć pod uwagę nasze przyzwyczajenia, potrzeby, a także najważniejsze dane, czyli wzrost, waga czy budowa ciała. To wszystko wpływa na rozstrzygnięcie dylematu w wyborze odpowiedniego materaca do spania. Najlepszym sposobem na podjęcie właściwej decyzji jest poznanie cech charakterystycznych dla konkretnych modeli. W ten sposób unikniemy rozczarowania, a będziemy cieszyć się produktem spełniającym całkowicie nasze potrzeby.

Piankowe wypełnienie materaca – idealne dopasowanie do sylwetki

Podobieństwa i różnice między materacem piankowym a lateksowymRozwój technologiczny pozwala na poszukiwanie coraz to nowszych rozwiązań także w branży produktów do spania. Materace piankowe z roku na rok zyskują na popularności – dziś są jednymi z najchętniej kupowanych na rynku. Wiele osób ceni je ze względu na właściwości, a wśród nich idealne dopasowanie do sylwetki śpiącej osoby, rozłożenie ciężaru równomiernie na całej długości, czy niewielka waga, dzięki której możliwe jest zachowanie podłoża w odpowiedniej higienie, ponieważ nie sprawia problemów jego przeniesienie czy obracanie. Najlepszym wyborem są termoelastyczne materace do łóżka, które poza wysoką elastycznością cechują się reagowaniem na nacisk użytkownika, ale także temperaturę jego ciała. Tym samym idealnie dopasowują się do naturalnej krzywizny kręgosłupa, dając jednocześnie wrażenie “otulania”.

Naturalny materac lateksowy – higiena i właściwości zdrowotne

Nie każdy ma świadomość, że materace lateksowe to tak naprawdę jeden z gatunków podłoży piankowych. Wykazują jednak na tyle szczególne właściwości, że warto rozważyć je jako produkty z osobnej kategorii. Sama ich budowa bazuje na naturalnym surowcu, jakim jest mleczko kauczukowe. To higieniczny materiał, który cechuje się właściwościami antybakteryjnymi, co pozwala na skuteczną ochronę przed gromadzeniem i rozwojem roztoczy. Co więcej, wykonanie lateksowych materacy do łóżka w postaci wielu malutkich otworów daje możliwość dobrej przepuszczalności powietrza, dzięki czemu nie trzeba martwić się wilgocią, ponieważ jest ona świetnie odprowadzana.

Zarówno materace piankowe, jak i lateksowe mają swoje wady i zalety. Wiele je łączy, ale równie wiele dzieli! Dzięki znajomości cech poszczególnych rodzajów mamy możliwość doboru produktu do własnych preferencji i oczekiwań.