W każdym domu jest sypialnia, jednak to od nas zależy, czy będzie korzystnie wpływać na zdrowy i spokojny sen. Jest on niezwykle ważny, gdyż w korzystny sposób oddziałuje na prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Możemy go rozpoznać po tym, że każdego ranka budzimy się pełni energii, wypoczęci i w dobrym humorze! A jak można zadbać o jakość, długość czy głębokość swojego wypoczynku? W dużej mierze odpowiada za to sypialnia jednak, jak ja urządzić? 

W jakim stylu warto urządzić sypialnię? 

Urządzając sypialnię, powinniśmy postawić przede wszystkim na odpowiednią kolorystykę. Pomieszczenie to przeznaczone jest na zdrowy i spokojny wypoczynek. W tym celu stawiamy na pastele lub stonowane kolory. Korzystnie wpływają na samopoczucie, pozwalają się wyciszyć i uspokoić. Oprócz tego warto postawić na odpowiedni styl aranżacji! Bez dwóch zdań, w sypialni najlepiej sprawdzi się:

  • styl skandynawski – charakteryzuje się minimalizmem, naturalnością oraz prostotą, a łączy w sobie funkcjonalność z gustownym wnętrzem,
  • styl klasyczny – stanowi uniwersalne rozwiązanie, które idealnie łączy w sobie elegancję, wygodę i dobry smak, przez co tworzy przytulne wnętrze,
  • styl rustykalny – odznacza się wykorzystaniem prostych form oraz dążeniem do natury, a wszechobecność drewna i niepowtarzalne dodatki tworzą unikalny klimat,
  • styl nowoczesny – w tym przypadku liczą się trzy kwestie: funkcjonalność, prosta oraz minimalizm, a wszystko to poprzez wykorzystanie bieżących trendów.

Każda sypialnia ma swój unikalny wygląd, który wynika z indywidualnych preferencji użytkownika lub użytkowników. Jednak charakteru nadają tutaj głównie dodatki – a jakie powinny znaleźć się obowiązkowo w tym pomieszczeniu?

Najlepsze dodatki do sypialni i ich dodatkowe funkcje

Urządzanie sypialni nie jest łatwym orzechem do zgryzienia, dlatego warto wiedzieć, na jakie elementy dekoracyjne dodatkowo postawić. Uwzględnia się tutaj ozdobny ścienne oraz figurki, które nadają unikalnego wyglądu. Jednak niektóre z nich są w stanie korzystnie wpłynąć na jakość i długość naszego snu! A co można do nich zaliczyć oraz jakie dodatkowe funkcje pełnią?

Świece zapachowe

Świece zapachowe oraz inne elementy związane z aromaterapią w sypialni mają korzystny wpływ na zdrowy sen. Oprócz dawania przyjemnego ciepła oraz rozjaśniające półmrok panujący w tym pomieszczeniu ułatwiają nam zasypianie i zrelaksowanie się. Z uwagi na to, w sypialni z pewnością warto postawić na:

  • lawendowy olejek eteryczny,
  • różany olejek eteryczny,
  • rozmarynowy olejek eteryczny.

Zasłony i rolety

Sypialnia nie jest kompletna bez elementów odpowiadających za zaciemnienie. Zasłony i rolety są w stanie nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru lub są dodatkiem, który ma podkreślić panujący tutaj styl. Jednak ich najważniejszą funkcją jest ograniczenie wnikania promieni słonecznych – zwłaszcza w porannych godzinach. W ten sposób nic nie zakłóci naszego wypoczynku.

Sypialnia a dodatki, czyli dlaczego warto inwestować w dekoracjeTekstylia

Nic nie ociepla pomieszczenia tak, jak tekstylia. Do najważniejszych elementów w sypialni zalicza się:

  • poduszki dekoracyjne – zapewniają komfort w czasie drzemki oraz podkreślają aranżację,
  • koce – mogą służyć jako narzuta na łóżko, a w chłodne wieczory pozwalają zwiększyć komfort termiczny,
  • dywan – umieszczony koło łóżka, odcina chłodną podłogę od bosych stóp użytkownika.

Niestety, tekstylia mają tendencję do przyciągania i gromadzenia kurzu. Dlatego należy je regularnie prać.

Komfortowe łóżko – czyli jakie? 

W każdej sypialni obowiązkowym elementem jest łóżko. Składa się ono z ramy oraz zagłówka. W zależności od wybranego modelu możemy uwzględnić tutaj także pojemnik na pościel. Składa się ono ze stelaża, pościeli czy prześcieradła jednak to nie wszystko! A co uważa się za najważniejsze elementy komfortowego łóżka?

Materace 

Stanowią najważniejszy element wyposażenia każdego łóżka. Zarówno materace sprężynowe, jak i piankowe czy hybrydowe są w stanie zagwarantować nam zdrowy sen. Jest to możliwe z uwagi na niemalże idealne dopasowanie się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika, przez co gwarantują wsparcie dla kręgosłupa oraz całej sylwetki. Ofertę do materacy sprężynowych znajdziesz tu: https://sleepinghouse.pl/13-materace-sprezynowe.

Poduszki

Każde łóżko jest wyposażone w poduszki, na które kładziemy głowę, i w które się wtulamy. Są one równie ważne, gdyż odpowiadają za właściwe wsparcie głównych partii ciała. Uwzględnia się tutaj barki, głowę oraz kręgosłup w odcinku szyjnym.

Kołdry

Równie ważnym elementem komfortowego łóżka są kołdry. Na współczesnym rynku znajdziemy wiele modeli, jednak dlaczego warto zwrócić szczególną uwagę przy ich wyborze? Jak się okazuje, to właśnie ona odpowiada za komfort termiczny w czasie snu!

Być może nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że na zdrowy i spokojny sen poświęcamy średnio ⅓ swojego życia. Właśnie dlatego warto już dziś urządzić komfortową sypialnię, która jest odpowiednio zaaranżowana oraz wyposażona w wygodne łóżko.

Przeczytaj także: Jaki materac 80×200 wybrać? Ranking 9 produktów