Wiesz, że sen to jedna z podstawowych potrzeb Twojego organizmu i chcesz podjąć skuteczne kroki do poprawy jego jakości? Pamiętaj o tym, że bardzo ważną kwestią jest zadbanie o wentylację w łóżku. Dzięki produktom z oferty marki SleepMed z pewnością otrzymasz optymalną cyrkulację powietrza. Jest to możliwe głównie ze względu na stworzoną przez tę firmę innowacyjną technologię Airforce. Na czym ona polega? Czy dobry przepływ powietrza wewnątrz materaca i poduszki może pozytywnie wpłynąć na Twoją skórę i włosy?

Technologia Airforce od marki SleepMed — charakterystyka

SleepMed to marka, która jest znana z wielu innowacyjnych i nowoczesnych technologii. Jedną z nich jest właśnie system wentylacji Airforce. Jakie są jego najważniejsze cechy charakterystyczne?

  • Wybierz technologię Airforce - ciesz się piękną skórą i zdrowymi włosamiAirforce jest systemem polegającym na nacinaniu pianki w kratkę. Pozwala to na umożliwienie powietrzu nieustannego przepływu. Szczeliny we wkładzie powstają zarówno poprzecznie, jak i wzdłuż.
  • Rozwiązanie to jest stosowane w piankach VPPHR i FlexiFoam. Stanowią one podstawę podłoży do spania od marki SleepMed.
  • Pod wpływem ruchów ciała powietrze jest kierowane do otwartych komór i odprowadzane na zewnątrz.
  • Modele piankowe z warstwami wykonanymi przy zastosowaniu technologii Airforce są dobrą propozycją dla wszystkich klientów, którzy potrzebują oddychalności i wygody, ale nie chcą materaca sprężynowego.
  • Dzięki efektywnej oddychalności podłoża do spania ograniczone jest ryzyko występowania w materacu nadmiaru wilgoci, która sprzyja rozwojowi roztoczy kurzu, bakterii, szkodliwych drobnoustrojów i pleśni.
  • System Airforce jest dość prosty. Dzięki temu zapewnia widoczne efekty przy stosunkowo niskiej cenie.
  • Materace z technologią Airforce nadają się dla alergików.

Wentylacja w łóżku a zdrowie

Wentylacja w łóżku jest niezbędna dla efektywnego snu i dobrego samopoczucia. Dopływ powietrza ma znaczenie m.in. dla komfortu termicznego. Jeśli w łóżku nadmiernie gromadzi się wilgoć, a ciepło nie jest odprowadzane na zewnątrz, sen jest z reguły płytki oraz przerywany. Dla głębokiego i w pełni regenerującego wypoczynku ogromne znaczenie ma suche i chłodne środowisko.

Cyrkulacja powietrza to także coś, na co koniecznie muszą zwracać uwagę alergicy. Bez efektywnie działającego systemu wentylacyjnego objawy i przykre dolegliwości zyskują na sile i są niezwykle uciążliwe. Z kolei wówczas, gdy materac jest przewiewny i higieniczny, katar, kaszel i duszności pojawiają się zdecydowanie rzadziej.

Jak przepływ powietrza wpływa na cerę?

Każdy z nas chciałby cieszyć się nieskazitelną i promienną cerą. Wiele osób kupuje coraz to nowsze kosmetyki i udoskonala swoją rutynę pielęgnacyjną. Jednak aby osiągnąć sukces w tym zakresie, należy także zatroszczyć się o jakość snu i warunki panujące w sypialni (przede wszystkim w łóżku).

Aby skóra była w dobrej kondycji, musi pozostawać czysta. Jeśli Twoja twarz co noc ma kontakt z wieloma zanieczyszczeniami, które zebrały się na poduszce, najprawdopodobniej nie uda Ci się rozwiązać problemu często występujących niedoskonałości, a zmarszczki będą rozwijały się szybciej.

Wentylacja ma też szczególny wpływ na kondycję włosów. Dotyczy to w szczególności osób, które kładą się spać z mokrą lub wilgotną głową. Brak przewiewnej poduszki i odpowiedniego podłoża do spania uniemożliwia wówczas skuteczne dbanie o włosy. Nie są one w stanie efektywnie wysychać, gromadzą się na nich bakterie i drobnoustroje utrudniające wzrost. Znacznie zwiększone jest też prawdopodobieństwo rozdwajania się końcówek.

Materac i pokrowiec — nieodłączne zestawienie

Jeśli chcesz wybrać idealny materac od marki SleepMed, który charakteryzuje się optymalną wentylacją, zwróć uwagę nie tylko na samo podłoże, ale również na pokrowiec. Który z dostępnych, nowoczesnych egzemplarzy ułatwi Ci uzyskanie pięknej, nieskazitelnej skóry i silnych włosów?

  • Merced — zapewnia wysoką oddychalność wkładu. Na bokach obszyto go specjalną taśmą 3D, dzięki które obieg powietrza jest szybki i sprawny, a podłoże do spania pozostaje suche każdej nocy. Dodatkowym atutem jest to, że pokrowiec posiada zamek i można bezpiecznie go prać w 60 stopniach Celsjusza. Na dobry stan cery wpływać może zmiękczająca apretura, którą nasączono pokrowiec po to, żeby jeszcze bardziej efektywnie odprowadzał wilgoć.
  • Probiotex — jego głównym atutem jest apretura Purotex, którą nasączono dzianinę. Zmniejsza ona ilość roztoczy kurzu domowego o ponad 90%! Środowisko snu jest dzięki temu czyste i suche. Włókna zastosowane do uszycia tego pokrowca są miękkie i trwałe. Efektywnie pochłaniają wilgoć.

Wiele osób doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest kupno wygodnego i ergonomicznego podłoża do spania. Wciąż jednak marginalizowaną kwestią jest wentylacja wkładu. Zdecyduj się na materac SleepMed z warstwą pianki wyprodukowanej z zastosowaniem technologii Airforce. Z pewnością zauważysz korzystne zmiany w jakości Twojego snu i pozytywnie wpłyniesz na stan cery.