Materace kieszeniowe, to cenione na całym świecie modele do łóżek zarówno jednoosobowych, jak i małżeńskich. Dzięki temu, że występują w wielu wariantach konstrukcyjnych oraz różnych rozmiarach, każdy może znaleźć produkt, który spełni jego oczekiwania. Jak zbudowane są materace kieszeniowe 80×190 oraz jakie korzyści płyną z ich użytkowania?

Materac kieszeniowy – jaka jest jego charakterystyka?

Jest to materac, którego wypełnienie stanowią sprężyny. Każda z nich umieszczona jest w osobnej materiałowej kieszonce, co pozwala zachować im niezależność i umożliwia punktowe oddziaływanie na nacisk. Dzięki technologii zastosowanej w produkcji tego rodzaju modeli, materace kieszeniowe mogą posiadać nawet 7 stref twardości, by jak najlepiej reagować na kontakt z Twoim ciałem. Sprężyny rozlokowane są w sposób, który pozwala z inną siłą podpierać głowę, barki, kręgosłup lędźwiowy, biodra, uda, łydki oraz stopy. Dzięki temu materac kieszeniowy zapewnia doskonałe wsparcie dokładnie tam, gdzie tego potrzebujesz. Jego dodatkową zaletą, jest to, że podczas ruchu, nie falują od razu wszystkie sprężyny, a jedynie te, z którymi masz bezpośredni kontakt. Jest to szczególnie ważne dla par, ale również singli, którzy wolą spać na stabilnej powierzchni.

Co warto wiedzieć o materacu kieszeniowymPoszczególne modele materacy kieszeniowych mogą posiadać także inne cechy, zależne od rodzaju zastosowanej pianki, którą zostały przełożone. Pianka wysokoelastyczna to materiał sprężysty, dopasowujący się do kształtu ciała. Dobrej jakości pianka nie ulega deformacji. Pianka lateksowa należy do tworzyw antyalergicznych, przeciwgrzybiczych i antybakteryjnych. Zapewnia doskonałe podparcie dla kręgosłupa. Niektóre modele materacy kieszeniowych mogą być wyposażone w dodatkową matę kokosową, chroniącą produkt przed rozwojem roztoczy i mikroorganizmów. Kokos zwiększa też poziom twardości całego materaca.

To, jaki materac kieszeniowy powinieneś wybrać, zależy od tego, jakie masz wobec niego oczekiwania, czy posiadasz jakieś problemy zdrowotne natury ortopedycznej, układu oddechowego, krążenia, alergie, w jakiej pozycji lubisz spać oraz oczywiście od subiektywnej oceny komfortu.

W jakich rozmiarach dostępne są materace kieszeniowe?

Teoretycznie nie ma ograniczeń i u niektórych producentów można zamówić nawet model, który zostanie wykonany na wymiar. Zasadniczo jednak są pewne standardy, których wiele marek ściśle przestrzega. Spośród wymiarów dla młodzieży i dorosłych, szerokość materaca najczęściej oscyluje między 80-180 cm. Najpopularniejsza długość zaś wynosi 200 cm. Jeśli jednak masz mało miejsca w sypialni i zależy Ci na niewielkim łóżku, z powodzeniem znajdziesz również materac kieszeniowy 80×190. To częsty wybór dla starszych dzieci, młodzieży oraz drobnej budowy singli, którym nie zależy lub nie mają warunków na użytkowanie obszernego łóżka.

Od tego, jaki rozmiar materaca kieszeniowego wybierzesz, zależy wygoda użytkowania łóżka, jak i być może całej sypialni.

Jakie są zalety spania na materacu kieszeniowym?

Jest to przede wszystkim rozwiązanie prozdrowotne. Warto jednak pamiętać o kilku czynnikach, które mają wpływ na ogólne użytkowanie danego modelu. Koniecznie musisz dostosować do siebie poziom twardości oraz zwrócić uwagę na wysoką jakość zastosowanych w produkcji materiałów. Decydując się na materac, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania i wybierając zaufaną markę, możesz liczyć na wiele lat wygodnie przespanych nocy. Należycie podparty kręgosłup pozwoli zrelaksować się wszystkim mięśniom, a tym samym pozwolić Ci na godziwy wypoczynek. Po tak przespanej nocy możesz liczyć na dobre samopoczucie, pozytywną energię, siłę do działania, a także bystry, wypoczęty umysł. Szukając godnego uwagi materaca, który będzie Ci służył przez długie lata, zapoznaj się z produktami marki Hilding. Jest to producent materacy z wieloletnią tradycją, który jednocześnie bardzo chętnie podąża za nowymi trendami, zawsze korzysta z najlepszych technologii oraz wysokiej jakości materiałów. Co ważne, w ofercie znajdziesz bardzo luksusowe produkty, ale również i takie które, choć są tańsze, również powstały przy wsparciu fizjoterapeutów.

Wybierając materac do spania 80×190, koniecznie zwróć uwagę na rodzaj zastosowanej pianki, a także materiał, z którego wykonany został pokrowiec. Ważną kwestią jest to, by przepuszczał powietrze oraz był łatwy w czyszczeniu. Najlepiej sprawdzają się te zdejmowane, które można prać w pralce. Dobrze wybrany materac jest kluczem do wysokiej jakości snu i dobrego samopoczucia.