Materace Visco w ostatnich latach cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem. To dobry wybór dla osób, które chcą wyposażyć swoją sypialnię w wygodny model wywierający pozytywny wpływ na kręgosłup i sprzyjający regeneracji układu mięśniowo-ruchowego. Jaki materac Visco wybrać, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i czym wyróżniają się te modele na tle materacy o tradycyjnej budowie?

Materac Visco – budowa

Materace Visco różnią się od tradycyjnych modeli nowoczesnym materiałem, który wykorzystano do produkcji ich wierzchniej warstwy. To właśnie tę część materaca od odpoczywającej na nim osoby dzieli wyłącznie materiał pokrowca i prześcieradło. Warstwa ta w materacu Visco wykonana została z termoelastycznej pianki o tej samej nazwie. Wyjątkowe właściwości tych modeli materacy opierają się głównie na unikatowych cechach tego materiału – pianka reaguje na ciepłotę ludzkiego ciała, pod którego naciskiem idealnie dopasowuje się do fizjologicznych kształtów. O innowacyjności tego materiału świadczy nawet historia jego powstania. Piankę Visco opracowano na potrzeby NASA, najbardziej znanej na świecie agencji kosmicznej. Wszystko po to, aby astronauci powracający na powierzchnię Ziemi w małych kapsułach mogli czuć się bezpiecznie. Termoelastyczna pianka zamontowana w siedziskach kapsuł kosmicznych przez dokładne dopasowanie do kształtu ciała amortyzuje przeciążenia i chroni astronautów przed kontuzjami.

Wkrótce po opracowaniu termoaktywnej pianki Visco, materiał ten został doceniony w wielu branżach. Jako dodatek do materaca pianka ta zapewnia wyjątkowo dokładne dopasowanie do ciała, brak miejsc nacisku, pełną wygodę i właściwe podparcie kręgosłupa. Materac Visco swoją konstrukcję może opierać na stabilnej piance takiej jak miękka Velvet Touch pojawiająca się w modelu Hilding Rumba lub trwała Flexifoam w modelu Hilding Salsa. Inny rodzaj termoelastycznych materacy to modele opierające się na sprężynach kieszeniowych, jak w dwustronnym materacu Hilding Makarena. Nie bez powodu wszystkie z wymienionych trzech modeli materacy określane są mianem wyrobów medycznych, co zostało potwierdzone odpowiednim certyfikatem – materace Visco dobrze wpływają na zdrowie kręgosłupa, jakość snu, zachowują świetną higienę, a przez wentylację wszystkich wewnętrznych warstw mogą nawet przeciwdziałać powstawaniu odleżyn w przypadku osób przewlekle chorych.

W jakich rozmiarach dostępne są materace Visco?

Materace Visco w PiotrkowieJaki rozmiar materaca Visco można znaleźć w ofercie marki Hilding? Tak naprawdę każdy, niezależnie od tego, czy poszukiwany jest nieduży materac jednoosobowy, czy obszerny model dla pary. Każdy z modeli wypuszczanych na rynek przez tę firmę jest proponowany w kilku rozmiarach, spośród których należy wybrać wariant idealny dla siebie.

Pierwszym i najważniejszym kryterium wyboru rozmiaru materaca jest z pewnością ilość osób, która zamierza z niego korzystać. Szerokość modelu jednoosobowego mieści się zwykle w granicach od 80 do 120 cm, podczas gdy w przypadku dwuosobowych materacy jest to zakres od 140 do 180, a czasem nawet 200 cm. Na to, jaki rozmiar materaca Visco będzie najlepszy w konkretnym przypadku, ma wpływ także budowa ciała jego przyszłych użytkowników oraz ich osobiste preferencje co do ilości posiadanej przestrzeni.

Materac Visco 160×190 to jeden z najczęściej wybieranych modeli przeznaczonych dla par. 160 cm szerokości to wystarczająco, aby każda z dwóch osób śpiących po przeciwległych stronach materaca miała przestrzeń pozwalającą na swobodną zmianę pozycji bez zakłócania snu swojemu partnerowi. Materace Visco 160×190 to modele przeznaczone dla osób o wzroście sięgającym do 175 cm – dodatkowe 15 cm mieszczące się w 190 cm szerokości materaca zapewnia komfortowy sen bez zginania nóg czy pochylania głowy. Jaki materac Visco wybrać dla wyższej osoby? Wówczas potrzebny będzie dłuższy model – bardzo popularne są materace, których długość wynosi 200 cm, a więc sprawdzą się one dla kogoś mierzącego do 185 cm.

Kto powinien wybrać do spania materac Visco?

Materac Visco może wybrać każdy, kto chciałby wieczorem zatapiać się w miękką piankę termoaktywną. Dobry materac 160×190 wykonany z tego materiału to także rozsądny wybór dla wszystkich par – pianka Visco amortyzuje ruchy i sprawia, że śpiąc tuż obok drugiej osoby, zupełnie nie odczuwa się tego, że zmienia ona pozycję lub właśnie wstaje do łazienki. Są jednak osoby, którym materace Visco zalecane są nie tylko ze względu na ich wygodę, ale także wpływ na zdrowie.

  • Po materac Visco z pewnością powinni sięgnąć wszyscy ci, którzy zmagają się z uporczywym bólem pleców, nawracającymi schorzeniami kręgosłupa, czy wadami postawy. Świetne dopasowanie termoelastycznej pianki do naturalnych kształtów ciała gwarantuje fizjologiczne podparcie kręgosłupa, odciążenie go i zapewnienie mu dogłębnej regeneracji. Warto wspomnieć także o bolesnym napięciu mięśniowym, które bywa często mylone z bólem kręgosłupa, a może zostać szybko wyeliminowane przez dobrze dopasowany materac Visco.
  • Osoby z niskim ciśnieniem krwi, które podczas snu często odczuwają nieprzyjemny chłód, z pewnością docenią właściwości termoaktywnej pianki zatrzymującej temperaturę i nieblokującej przepływu krwi w ciele. W przypadku uciążliwego drętwienia kończyn i problemów z krążeniem pianka ta również okaże się rozsądnym wyborem – nie wywiera ona nacisku, przez co gwarantuje spokojny sen przez wiele godzin.
  • Materace Visco to niezbędne wyposażenie osób zmuszonych do pozostania w łóżku podczas dnia głównie ze względu na przewlekłe choroby. W takich przypadkach utrzymanie właściwej postawy kręgosłupa i komfort odpoczynku powinny być sprawą priorytetową. Materace Visco 160×190 tak samo, jak modele we wszystkich innych rozmiarach, zapewniają cyrkulację powietrza w wewnętrznych warstwach pianki, przez co utrzymują higieniczne właściwości i zapobiegają powstawaniu odleżyn.