Jakość i efektywność naszego wypoczynku zależy od odpowiednio skomponowanego łóżka. Na rynku dostępne są różne podłoża do spania, w tym materace SleepMed i wersalki. Każde z nich wyróżnia się innymi cechami, jednak, które najlepiej sprawdzi się w naszej sypialni? Poznaj cechy obu tych produktów!

Wersalka – charakterystyka

Nie da się zaprzeczyć, że wersalka to jeden z bardziej popularnych mebli, bez których salon byłby niekompletny. W ciągu dnia stanowi strefę relaksu, przyjmowania gości czy zwykłego odpoczynku, np. z książką lub przed telewizorem. Przez wielu z nas jest lub była także wykorzystywana jako miejsce do spania. Jednak, czy jest w stanie zapewnić najlepsze warunki do zdrowego i komfortowego wypoczynku? Jak się okazuje, nie bardzo, gdyż wersalka jest narażona na liczne zabrudzenia oraz wciąż osadzający się na niej kurz. Nie stanowi to higienicznych czy antyalergicznych warunków do wypoczynku. Co więcej, spanie na wersalce często wiąże się z dolegliwościami ze strony pleców i nieprawidłowym wysypianiem się. Wszystko z uwagi na to, że nie spełnia ona kryteriów pod kątem twardości, co przekłada się na niewłaściwe wsparcie i stabilizację ciała użytkownika. Na współczesnym rynku dostępne są nowoczesne, gwarantujące zdrowy sen produkty do spania, w tym materace SleepMed. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Materace SleepMed – właściwości

Czym różnią się materace SleepMed od wersalki?Materace SleepMed to innowacyjne produkty stworzone w celu zapewnienia nam spokojnego wypoczynku o każdej porze dnia i nocy. W trosce o użytkownika zastosowano bezpieczne dla zdrowia oraz higieniczne wypełnienie, które pozwala na prawidłowe dopasowanie się do ciała, a także podparcia kręgosłupa. Co więcej, taki produkt, jak materac od SleepMed wyróżnia się licznymi cechami, w tym:

  • możliwością regulacji twardości, co pozwala na idealne dopasowanie modelu do osobistych potrzeb,
  • maksymalnym obiegiem powietrza, dodatkowo wspomaganym technologią Airforce,
  • właściwościami prozdrowotnymi potwierdzonymi przez status wyrobu medycznego.

Dlaczego warto postawić na materace SleepMed? 

Produkty od SleepMed, w tym poduszka czy materac korzystnie wpływają na jakość i długość naszego snu. Wszystko z uwagi na idealne dopasowanie do anatomicznych kształtów sylwetki użytkownika. W ten sposób umożliwiają całkowitą regenerację mięśni, poprzez odciążenie ich i zapewnienie komfortowych warunków. Co więcej, z uwagi na status wyrobu medycznego, materace SleepMed dbają o kręgosłup, co przekłada się na:

  • eliminację dolegliwości bólowych związanych z plecami,
  • redukowanie ryzyka kształtowania się wad postawy,
  • zminimalizowanie szans na pogłębianie się schorzeń kręgosłupa.

Na sen przeznaczamy średnio ⅓ swojego życia, czyli około ośmiu godzin dziennie. Najlepiej sprawdzą się tutaj materace SleepMed, które są w stanie dopasować się do naszych potrzeb i preferencji.

Materace SleepMed polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/