Dla każdego z nas sypialnia stanowi swego rodzaju świątynię, w której zaciszu możemy odpocząć i zrelaksować się. Jednak, w przypadku osób starszych zdarza się, że pomieszczenie to nie jest wykorzystywane tylko w nocy, ale także w ciągu dnia. Z uwagi na to, jak zadbać o komfortowe warunki do zdrowego wypoczynku? 

Po pierwsze – aranżacja

Sypialnia seniora powinna być urządzona w odpowiedni sposób. Nie chodzi tutaj o wybór stylu czy koloru do ścian, gdyż stanowi to kwestię indywidualną. Na co zatem warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim właściwe ułożenie przedmiotów, które uniemożliwi potknięcie się osobie starszej. Oprócz tego warto postawić na łóżko, wyróżniające się:

  • odpowiednią wysokością, czyli ok. 40-50 cm, która ułatwia wstawanie,
  • stelażem z możliwością regulacji, aby móc dopasować kąt nachylenia zagłówka i podnóżka,
  • podłożem do spania, takim jak materac dla seniora.

Po drugie – materac

Jak urządzić sypialnię seniora Sprawdź, jak zapewnić zdrowy sen osobie starszej!Sen pozwala na prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia oraz korzystnie oddziałuje na odporność czy kondycję, zarówno fizyczną, jak i umysłową. Z uwagi na to, warto wiedzieć, czym powinien odznaczać się materac do spania 200×200, który można umieścić w sypialni seniora. Wyróżnić tutaj można:

  • właściwości antyalergiczne,
  • optymalną wentylację wkładu,
  • odpowiedni rodzaj wypełnienia – piankę lub sprężyny kieszeniowe,
  • właściwości prozdrowotne – oferowane przez produkty ze statusem wyrobu medycznego.

Materac jest w stanie zapewnić prawidłowe wsparcie kręgosłupa, co redukuje ból pleców oraz pozwoli nam się wyspać.

Po trzecie – poduszka

Na zdrowy sen wpływa nie tylko materac, ale także poduszka. Jest to element wyposażenia łóżka, bez którego często nie wyobrażamy sobie spokojnego wypoczynku. Jednak, czy wiemy, dlaczego powinna znaleźć się w łóżku seniora? Wszystko z uwagi a fakt, iż zapewniają prawidłowe wsparcie górnych partii ciała, w tym głowy, barków i kręgosłupa szyjnego. W ten sposób gwarantuje zdrowy sen w komfortowych warunkach, a także w korzystnie wpływa na regenerację mięśni. Decydując się na poduszkę do spania dla seniora, warto na uwadze mieć osobiste potrzeby i preferencje użytkownika. Przy zakupie poduszki, powinniśmy również zwrócić uwagę na inne produkty do spania, takie jak pościel syntetyczna, która dodatkowo poprawia komfort snu.

Osoby starsze na sen przeznaczają około 7-8 godzin dziennie, często również ucinając sobie drzemki w ciągu dnia. Wszystko z uwagi na fakt, iż szybko się męczą. Zatem już dziś zadajmy o najlepsze warunki do wypoczywania i skomponujemy komfortowe łóżko!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/