Komfort termiczny bezpośrednio oddziałuje na jakość naszego snu. Warto zatem zadbać o jego optymalny poziom. Nie wyśpimy się, jeśli będzie nam zbyt zimno lub zbyt ciepło. Dowiedz się, jak w zachowaniu odpowiedniego komfortu termicznego pomogą ci materace SleepMed!

Dlaczego warto zadbać o komfort termiczny?

Na jakościowy, spokojny sen składa się wiele czynników, a komfort termiczny jest jednym z nich. Jeśli o niego nie zadbamy, możemy odczuć przykre konsekwencje. Latem, kiedy nawet w nocy temperatury są wysokie, a powietrze ciężkie i duszne, bardzo łatwo o przegrzanie. Przez to, że jest nam za ciepło, nie jesteśmy w stanie się odprężyć. Możemy mieć też problem ze znalezieniem wygodnej pozycji snu. Sprzyja to też nadmiernemu poceniu się, które z kolei przekłada się na pogorszenie higieny snu. Jeśli nie posiadamy materaca z dobrą cyrkulacją powietrza, może się okazać, że dojdzie do nagromadzenia się wilgoci, co wpłynie niekorzystnie na jakość naszego wypoczynku i może doprowadzić do pojawienia się pleśni i grzybów.

Przeciwna sytuacja, w której jest nam za zimno, również nie jest korzystna. Jeśli nie mamy zapewnionego komfortu termicznego, nie będziemy w stanie się rozluźnić. Wynika to z tego, że nasz organizm, zamiast się regenerować, skupia się na ogrzaniu nas. Z tego względu proces zasypiania znacznie się wydłuża, a sam wypoczynek nie jest wystarczająco jakościowy i głęboki. Spanie pod niewystarczającym przykryciem jest o tyle ryzykowne, że może wywołać u nas przeziębienie.

Technologia termoelastyczna

Komfort termiczny podczas snu - jak zadbać o niego z materacem SleepMed?Elementem materacy SleepMed, który przede wszystkim pomoże nam zadbać o optymalny komfort termiczny, jest innowacyjna technologia termoelastyczna. Została ona wykorzystana we wszystkich modelach SleepMed. To dzięki niej materac skutecznie reaguje na wytwarzaną przez nas temperaturę i na jej bazie dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn. Zapewnia to idealne dopasowanie, indywidualnie dopasowane do każdego użytkownika. Między naszym ciałem a materacem nie ma wolnej przestrzeni, a kręgosłup jest bezpiecznie i zdrowo podparty. Umożliwia to stuprocentowe rozluźnienie się i zredukowanie napięcia nagromadzonego w mięśniach. Sen na materacu termoelastycznym jest głęboki i spokojny. Dzięki wykorzystanym w nim komponentom model odpowiada na emitowane przez nas ciepło i gwarantuje optymalny komfort termiczny. Odpowiada za to właściwość termoregulacji, która sprawia, że przez całą noc nasze ciało zachowuje stałą temperaturę. Warto też wspomnieć o wyjątkowej miękkości i przyjemnym uczuciu otulenia zapewnianym przez warstwę pianki, które sprawia, że odprężenie staje się o wiele łatwiejsze. Bez wątpienia będzie to idealny wybór na długie, mroźne, zimowe wieczory i nie tylko. To przydatne działanie posiadają nie tylko materace, ale i poduszki SleepMed. W SleepMed Comfort Pillow również wykorzystano piankę termoelastyczną, dzięki której powierzchnia poduszki idealnie dopasowuje się do kształtu naszego karku i wspiera kręgi szyjne.

Cyrkulacja powietrza i dobra oddychalność

Kolejny aspekt, który pomoże nam cieszyć się optymalnym komfortem snu bez względu na aktualną porę roku, jest dobra cyrkulacja powietrza i oddychalność. To kluczowe elementy, którymi każdy materac powinien się wyróżniać. W przypadku modeli SleepMed za to działanie odpowiada innowacyjna technologia Airforce. Polega ona na specjalnym nacięciu pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Nacięcia są wykonywane i w poziomie, i w pionie. W ten sposób dochodzi do powstania otwartych komór, przez które wypychane jest ciepłe i wilgotne powietrze. Wystarczą naturalne ruchy na materacu, aby się go pozbyć. W jego miejsce zostaje zaczerpnięte świeże, czyste powietrze. To pozwala skutecznie zapobiec przegrzaniu się, nawet podczas wyjątkowo upalnych nocy. Materac pozwala naszej skórze oddychać, a wszelka wilgoć i pot, jaki wydzielamy, zostaje natychmiast usunięty z wkładu. Dzięki tym właściwościom nie dociera do gromadzenia się bakterii, roztoczy i innych drobnoustrojów. Ryzyko pojawienia się pleśni czy grzybów również znacznie się zmniejsza. W ten sposób możemy przez cały rok zachować optymalny poziom higienu. Dobra cyrkulacja powietrza sprawdzi się również zimą, gdy przykrywamy się grubymi przykryciami – dzięki niej nasza skóra wciąż będzie mogła oddychać. Zapewnimy sobie ciepło, ale jednocześnie unikniemy nadmiernego pocenia się. Technologia Airforce została zastosowana w piance wysokoelastycznej VPPHR, która odpowiada za zwiększenie trwałości i solidności podłoża.

Optymalny komfort termiczny – jaki materac wybrać?

Jeśli zależy nam na optymalnym komforcie termicznym, materace SleepMed będą idealnym rozwiązaniem. Każdy z nich zawiera piankę termoelastyczną, która gwarantuje właściwość termoregulacji. W przypadku modelu SleepMed Premium Plus wykorzystano piankę Celsius® – Waterlily®, która składa się z ekologicznych komponentów, nadających się w całości do recyklingu. Charakteryzuje się ona dużym stopniem gęstości i specjalną budową, które powodują, że pianka jest wyjątkowo żywotna. Oznacza to, że aż do ostatniego dnia użytkowania zachowuje swoje pierwotne parametry i żywotności. Wykazuje niezwykłą wrażliwość na temperaturę i na jej podstawie dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn. Została wyprofilowana w 7 stref komfortu, dzięki czemu każda z kluczowych części ciała ma zapewnione optymalne, dostosowane podłoże, a także jego stopień twardości.

Ciekawą alternatywą może być materac hybrydowy, który oprócz pianki termoelastycznej zawiera również warstwę sprężyn. To połączenie sprzyja trwałości i twardości podłoża. Nie brakuje tu wysokoelastycznej pianki VPHHR, która zapewnia materacowi innowacyjną technologię Airforce. Model hybrydowy będzie idealną opcją dla tych, którzy chcą zadbać o swój komfort termiczny, ale potrzebują solidniejszego podłoża.

Komfort termiczny jest bardzo ważny. W końcu nikt z nas nie lubi zasypiać, gdy jest nam zbyt zimno lub zbyt ciepło. Aby uniknąć przegrzania lub przemarznięcia w nocy, powinniśmy zainwestować w takie artykuły sypialniane, które pomogą nam zachować optymalny poziom komfortu termicznego przez cały rok.

wyrób medyczny
Materac SleepMed Premium Plus, SleepMed Hybrid Comfort Plus to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.