W łóżku spędzamy bardzo dużo czasu. To w końcu tam wypoczywamy i się relaksujemy. Jest to przestrzeń, w której możemy zapomnieć o zmartwieniach i po prostu się odprężyć. Dobrze postarać się o to, by przyjemnie nam się tam przebywało. Dowiedz się, jak sprawić, by otoczenie snu stało się bardziej komfortowe!

Dopasowanie twardości materaca

Jeśli chcemy cieszyć się komfortowym wypoczynkiem, musimy starannie wybrać materac, z którego korzystamy. Solidne łóżko jedynie z dobrze dopasowanym materacem zapewni nam wysoki poziom wygody. Wybierając podłoże snu, zwróćmy uwagę przede wszystkim na to, aby miało odpowiedni stopień twardości. Od niego bowiem zależy, czy nasz kręgosłup będzie prawidłowo podparty i czy będziemy mogli skutecznie się odprężyć. Materace miękkie są przeznaczone dla osób ważących maksymalnie do 60 kilogramów. Średnia twardość sprawdzi się u tych, którzy ważą od 60 do 80 kilo. Model o twardej powierzchni będzie odpowiedni dla tych, których waga waha się między 80 a 100 kilogramami. Bardzo twardy materac to z kolei rozwiązanie dla tych, którzy ważą więcej niż 100 kilogramów. Prawidłowe dobranie twardości podłoża pozwoli nam uniknąć wielu nieprzyjemnych dolegliwości i sprawi, że nie będziemy mieć problemu ze zrelaksowaniem się lub zaśnięciem.

Wysoki poziom higieny snu

Jak uczynić czas spędzany w łóżku bardziej przyjemnym?Elementem, który znacząco oddziałuje na poziom komfortu, jest higiena snu. Od niej zależy to, czy będziemy czuli się przyjemnie w naszym łóżku. Jeśli zadbamy o czystość i świeżość, zauważymy, że o wiele łatwiej jest nam się odprężyć. Możemy to zrobić, inwestując w taki materac, który pomoże zachować nam optymalny poziom higieny. W tym wypadku sprawdzą się materace SleepMed, które zawierają nowoczesną technologię Airforce. Polega ona na specjalnym nacięciu pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. To działanie sprawia, że we wkładzie materaca możliwy jest maksymalny obieg powietrza. Dzięki temu ryzyko rozwoju roztoczy, bakterii czy innych drobnoustrojów spada do zera. Sprzyjają temu również właściwości antyalergiczne i antybakteryjne modelu. Odpowiadają one za świetną cyrkulację powietrza, która zapobiega gromadzeniu się wilgoci i powstawaniu pleśni czy grzybów. Dobra wentylacja i przewiewność powodują ponadto, że nasza skóra może swobodnie oddychać, a my mniej się pocimy, co również przekłada się na poziom komfortu. Jeśli zależy nam, aby jeszcze bardziej spotęgować ten efekt, możemy zaopatrzyć się w ochraniacz na materac SleepMed. Ma działanie bakteriobójcze, a do tego jest przyjazny dla wrażliwej skóry.

Nie zapominajmy o tym, że samemu też powinniśmy postarać się o zachowanie czystości. Pamiętajmy o regularnym czyszczeniu materaca i sypialni. W nawyk powinno wejść nam odkurzanie, ponieważ dzięki temu unikniemy nadmiaru kurzu i roztoczy. Dopilnujmy też systematycznego prania pościeli, w której w końcu gromadzi się najwięcej drobnoustrojów. Co jakiś czas możemy przewracać materac na drugą stronę lub wietrzyć go.

Dodatkowe udogodnienia

Jeśli chcemy cieszyć się wysokim poziomem komfortu, powinniśmy zwrócić uwagę na takie modele, które mogą nam to zagwarantować. W materacach SleepMed zastosowano wiele elementów, które znacząco podnoszą nasz stopień wygody. Mowa tu między innymi o odczuwalnym efekcie masażu. Powstaje on za sprawą specjalnego designu i perforacji, które wykorzystano przy tworzeniu pokrowca Merced. Wrażenie masażu powoduje, że we własnej sypialni możemy poczuć się jak w luksusowym hotelu. Kolejną przydatną właściwością jest 7 stref komfortu, których sama nazwa potwierdza ulepszenie naszego wypoczynku. Wykorzystanie ich w materacu powoduje, że powierzchnia snu dzieli się na 7 stref, które odpowiadają kolejno głowie, barkom, lędźwiom, miednicy, udom, łydkom oraz stopom. To sprawia, że każda z tych części ciała ma zapewnione optymalne podparcie, dzięki któremu może się skutecznie się rozluźnić. Powoduje to, że możliwa staje się pełna regeneracja organizmu.

Elektrycznie regulowany stelaż

Elektrycznie regulowany stelaż to coś, co może znacząco podnieść nasz poziom komfortu. Po pierwsze, powinniśmy pamiętać o tym, że stelaż potęguje właściwości materaca, zapobiega powstawaniu się odkształceń, a do tego znacząco przedłuża jego żywotność. Oznacza to, że może posłużyć nam na o wiele dłużej. Materace SleepMed są idealne do regulowanych stelaży. Wynika to z tego, że wykorzystane w nich komponenty są bardzo odporne na wyginanie się. Mogą być łączone z różnego rodzajami stelażami. Elektrycznie regulowany model zapewnia wysoki komfort i łatwość w użytkowaniu. Wystarczy bowiem jeden przycisk, aby dostosować go do naszych aktualnych potrzeb. Stelaż pozwoli na dopasowanie wysokości do poszczególnych części ciała. Możemy na przykład unieść podnóżek, aby poprawić krążenie krwi. Podniesienie górnej części stelaża pomoże zmniejszyć nacisk na dolny odcinek kręgosłupa. Pozycja pochylona z kolei zapobiega chrapaniu i bezdechowi sennemu, jako że usprawnia przepływ powietrza i otwiera drogi nosowe. Regulacja stelaża ułatwi też podnoszenie się z łóżka, co pomoże przede wszystkim osobom starszym i tym, które mają problemy ze swobodnym poruszaniem się.

Wybór odpowiedniego modelu

Jeśli chcemy mieć prawdziwą gwarancję tego, że przyjemnie będzie nam się spędzało czas w łóżku, wybierzmy taki materac, który będzie w pełni nam odpowiadał. Nie kierujmy się niską ceną czy wyglądem, tylko weźmy pod uwagę nasze preferencje i potrzeby. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki materac będzie nam pasował, możemy przetestować go w jednym z salonów materacy. Musimy też dokładnie zaznajomić się z jego właściwościami. Model SleepMed Comfort zapewnia anatomiczne dopasowanie się do ciała i wysoki poziom higieny snu. Ze względu na właściwości antyalergiczne i znakomitą cyrkulację powietrza będzie odpowiedni dla tych, którzy zmagają się z alergiami.

Łóżko to centralny punkt naszej sypialni. Powinniśmy zadbać o to, aby był tak komfortowy, jak tylko się da. Wtedy o wiele przyjemniej będziemy spędzać tam czas. Zatroszczmy się zatem o dobór odpowiedniego modelu, dodatkowe udogodnienia czy też optymalny poziom higieny. Dzięki tym elementom skutecznie wypoczniemy.

wyrób medyczny
Materac SleepMed Comfort to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.