Wybierając materac jednoosobowy jesteśmy w szczególnie komfortowej sytuacji, ponieważ zwracamy uwagę tylko na nasze potrzeby i upodobania. Jaki powinien być idealny model dla singla? Wskazujemy najważniejsze właściwości.

Idealny materac dla singla

Materac w dużej mierze odpowiada za komfortowo przespaną całą noc. To właśnie od odpowiednio dobranej twardości czy wkładu zależy czy rano wstaniemy w pełni wypoczęci, bez uciążliwego bólu. Single poszukujący idealnego modelu są w znacznie bardziej komfortowej sytuacji, niż pary pomiędzy którymi często mogą występować duże dysproporcje wagowe, co mocno utrudnia zakupy. Jaki więc będzie najlepszy? Zacznijmy tutaj od wymiarów produktu. Powinny one współgrać z wielkością ramy, lecz też z naszym wzrostem, aby żadna część ciała nie wystawała poza łóżko. Warto jest zwracać uwagę na te sprawdzonych producentów, ponieważ dzięki temu mamy pewność, że posłuży nam on przez długie lata. Wiele sklepów oferuje także akcesoria, które mają zwiększyć nasz komfort snu. Wskażemy tutaj chociażby maty kokosowe, które świetnie poprawiają wentylację oraz zwiększają twardość czy też pokrowce z probiotykami, czyli bakteriami przyjaznymi ciału chroniącymi nas przed groźnymi drobnoustrojami.

Jak wybrać materac jednoosobowy

Materac dla singla – jaki powinien być?Wybierając materac musimy kierować się kwestiami bardzo indywidualnymi, każdy z nas ma inne wymagania związane z powierzchnią, na której najlepiej mu się śpi. Warto jednak brać pod uwagę kilka podstawowych, jak chociażby nasza waga. Stosunkowo najtwardsze modele zalecane są dla osób cięższych, aby zapewnić komfortowe podparcie dla całego ciała. Lżejsi z nas powinni decydować się na bardziej miękkie, pozwalające kręgosłupowi zachować naturalny kształt. Kolejnym ważnym czynnikiem jest wypełnienie. Miłośnicy produktów piankowych mogą decydować pomiędzy wieloma zaawansowanymi technologicznie pozycjami. Wskażemy tutaj chociażby piankę termoelastyczną, która reaguje na nasze ciepło, dzięki czemu dopasowuje się do kształtu ciała. Świetnie niweluje ucisk, wskutek czego pomaga pozbyć się dokuczliwych skutków stresu. Inną opcją jest wysokoelastyczna o świetnej sprężystości i wysokiej elastyczności punktowej. Idealnie nada się dla sportowców, którzy potrzebują stabilniejszego podparcia w czasie snu. Fani modeli sprężynowych uwagę powinni zwrócić na materace kieszeniowe, gdzie każda sprężyna znajduje się w osobnej kieszeni, co zwiększa ich żywotność, a także komfort korzystania.

Nasze typy, czyli najlepsze materace dla singli!

W takim razie jaki materac będzie najlepszy? Niewątpliwie trzeba zwrócić uwagę na Hilding Rock&Roll z dwoma wysokoelastycznymi piankami HR. Posiadają one różne twardości, dzięki czemu z łatwością dopasujemy model do naszych potrzeb, które mogą się z biegiem czasu zmieniać. Co ważne wyprofilowane zostały tak, aby tworzyć siedem stref twardości , które umożliwiają produktowi dostosowanie się w indywidualny sposób do każdej partii ciała. Warto wskazać także hybrydowy Hilding Electro. Sprężyny kieszeniowe Multipocket (czyli jeszcze większa ilość malutkich sprężyn umieszczonych w osobnych kieszeniach) połączono tutaj między innymi cienką warstwą Sizalu oraz pianką wysokoelastyczną. Dodatkowo odpinany top sprawia, że szybko możemy zmienić jego twardość.

Materac powinniśmy dobierać nie tylko biorąc pod uwagę nasz wiek czy wagę, lecz także prowadzony tryb życia. Jeśli dokonamy właściwego wyboru, korzyści będą ogromne – nie tylko zyskamy komfortowo przespaną noc, bez zbędnych pobudek, ale też pozytywne poranki bez bólu, za to z dobrym samopoczuciem i energią na cały kolejny dzień.