W końcu przyszedł czas na wymianę materaca. Niby nic trudnego, a jednak kwestia ta niesie ze sobą wiele wątpliwości. Na rynku jest stosunkowo duży wybór, a każdy rodzaj oferuje inne właściwości. Jak więc wybrać odpowiedni materac dla osoby starszej, alergika czy pary? Otóż rozwiązanie jest bardzo proste! Od niedawna w ofertach pojawiły się jedne z lepszych, bardziej zaspokajających nasze potrzeby modeli – materace lateksowe. Ich unikalne wypełnienie zyskuje coraz większe uznanie, a zalety niejednego zachęciły do kupna. Sprawdź, czy ten wybór będzie dobry również dla Ciebie i Twojej rodziny!

Zalety materaca z lateksu

Materac lateksowy posiada szereg zalet, które przemawiają za tym, że warto w niego zainwestować. Jakie więc cechy można przypisać temu produktowi?

  • wytrzymały – materac ten przez długi czas nie ulega odkształceniom niezależnie od tego, ile waży osoba śpiąca na nim;
  • antyalergiczny – nie gromadzą się w nim roztocza oraz kurz, gdyż jego powłoka jest porowata, dzięki czemu materac może “oddychać”. Ta cecha potęgowana jest przez odpowiednio dobrany,antyalergiczny pokrowiec;
  • ortopedyczny – posiada właściwości ortopedyczne, gdyż idealnie dostosowuje się do kształtu ciała oraz podpiera kręgosłup, stabilizując tym samym nasze ciało i umożliwiając mu efektywny sen,

Są to jedne z ważniejszych pozytywów, które zachęcają do zakupu tego materaca. Poza tym charakteryzuje go również niezwykła elastyczność i fakt, że nadaje się do regulowanych stelaży.

Jedno wypełnienie – wiele zastosowań

Materac lateksowy – dla kogo?Lateksowe wypełnienie ze względu na swoje wyjątkowe właściwości sprawdzi się idealnie dla różnych osób. Do tej grupy zaliczamy:

  • alergików – dzięki specjalnie oddychającej powłoce oraz nie gromadzeniu kurzu i roztoczy każdy alergik będzie mógł spokojnie zasnąć,
  • seniorów – materac stabilizuje ich kręgosłup oraz ułatwia wstawanie czy obracanie się,
  • osoby o większej wadze – gdyż ma on podwyższoną twardość i odporność na eksploatację,
  • pary – poprzez niezwykłą elastyczność, dzięki której niwelowane są ruchy drugiej osoby podczas zmiany pozycji snu; polecany jest także przy znacznej różnicy wagi pomiędzy partnerami – nie trzeba kupować dwóch materacy!

A ponadto będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób z bólem kręgosłupa i mięśni. Jednym słowem – materac dla każdego!

Czy materac lateksowy posiada jakieś wady?

Spośród tych wszystkich zalet wydawać się może, że materac z lateksem nie ma żadnych minusów. To nieprawda, ponieważ nie ma materaca idealnego. Posiada on dwie wady, o których należy wspomnieć, ale które nie dla każdego okażą się być czymś istotnym. Po pierwsze, materace lateksowe charakteryzuje największa spośród innych modeli waga, przez co najprawdopodobniej będziemy potrzebować pomocy przy jego przenoszeniu lub obracaniu. Waga wynika oczywiście z rodzaju wypełnienia, które wiąże się jednak z szeregiem korzyści, tak więc warto wziąć to pod uwagę. Właśnie z tym bezpośrednio wiąże się druga kwestia, którą jest jego cena. Naturalne, lateksowe wypełnienie jest jednym z najdroższych, dlatego też często producenci mieszają je z sztucznym. Osoby z uczuleniem na syntetyczny lateks powinny zatem uważać oraz dokładnie czytać skład. Jeśli materac lateksowy zawiera 20% lateksu naturalnego, to znaczy, że jest dobry.

Materac lateksowy jest jednym z lepszych materacy dostępnych na rynku ze względu na swoją uniwersalność oraz dużą liczbę zalet. Dlatego też warto rozważyć jego zakup dla siebie oraz swojej rodziny, by poczuć różnicę w jakości snu i wreszcie zacząć się wysypiać.