Komfortowy sen zależy przede wszystkim od podłoża – jeśli jest ono nieodpowiednie, jakość wypoczynku automatycznie spada. Wiele osób śpi na wersalkach, kanapach, czy wysłużonych już materacach. To wszystko sprawia, że jakościowy wypoczynek jest praktycznie niemożliwy, a poranny ból pleców wręcz gwarantowany. Dlatego nawet jeśli nie chcesz inwestować w zupełnie nowe podłoże, warto zaopatrzyć się w materac nawierzchniowy. 

Do czego służy materac nawierzchniowy? 

Produkt ten najczęściej wykonywany jest z elastycznej pianki lub lateksu. Jest niski – ma zaledwie od 5 do 8 cm wysokości. Można zastosować go na kanapie, czy wersalce, a także na całkiem nowym materacu bazowym. Ma za zadanie poprawić komfort powierzchni, na której odpoczywasz i sprawić, że jest ona zdecydowanie bardziej wygodna. Ma również służyć zmiękczaniu lub zwiększaniu twardości podłoża, na którym śpisz. Materace nawierzchniowe są niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Możesz zrolować produkt i zabrać go na wakacje – to idealne podłoże do namiotu, czy dodatkowa warstwa na niewygodny hotelowy materac. To także perfekcyjna opcja, gdy odwiedzą Cię goście, a nie masz dodatkowego łóżka, by móc ich przyjąć.

Kiedy warto zainwestować w materac nawierzchniowy?

Materac nawierzchniowy - nowy komfort w Twojej sypialni!Produkt może służyć jako „warstwa ochronna” podstawowego materaca. Niesforne dzieci i zwierzęta domowe uwielbiają wręcz brudzić meble. Materac nawierzchniowy 90×200 sprawdzi się zarówno na kanapie, jak i sypialnianym łóżku. Jeśli wraz z Twoim partnerem posiadacie osobne materace ze względu na różne preferencje, ale denerwuje was powstała między nimi dziura – materac nawierzchniowy wyrówna powierzchnię, a wy będziecie mogli wygodnie się wyspać. Jest to również opcja idealna dla osób po zabiegach operacyjnych, a zwłaszcza mam po cesarskim cięciu. Dodatkowa warstwa widocznie poprawia komfort wstawania z podłoża i chroni materac bazowy przed zabrudzeniami. Materac nawierzchniowy również sprawdzi się, gdy będziesz chciał zmienić stopień twardości podłoża, na którym wypoczywasz. Tak naprawdę warto inwestować w niego praktycznie zawsze – jest na tyle uniwersalny i wygodny, że przyda się w wielu przypadkach.

Chwila relaksu

Kupując materac nawierzchniowy, zwróć szczególną uwagę na Twoje potrzeby i preferencje, a także jakość produktu. Wybierając modele wykonane w sposób solidny i dokładny sprawiasz, że zakup posłuży Ci prawdopodobnie przez lata. Model Hilding Tenor został wykonany z pianki FloFom, która ma właściwości termoregulujące i chłodzące. Reaguje na temperaturę ciała i doskonale podpiera kręgosłup, a także zapewnia odprężenie i regenerację mięśni. Produkt jest antyalergiczny, a jego pokrowiec można regularnie prać. Zapewnia to wysoką higienę snu i chroni przed bakteriami, czy rozwojem pleśni. Posiada dwie strony, dzięki czemu sam możesz zdecydować, które podłoże bardziej Ci odpowiada. Jest średnio twardy – spodoba się więc osobom, które chcą poprawić komfort i wyrównać powierzchnię głównego materaca.
Jeśli czujesz, że Twoje obecne podłoże do snu nie jest już komfortowe pomyśl o zakupie materaca nawierzchniowego. To łatwe rozwiązanie może sprawić, że w końcu zaczniesz się wysypiać, a poranne bóle pleców znikną.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/