Imieniny, urodziny czy święta – są to najczęstsze okazje do obdarowania najbliższych osób. Często jednak nie mamy pomysłu na spersonalizowany prezent lub po prostu nie mamy czasu na jego przygotowanie. W takiej sytuacji warto postawić na produkty, które z pewnością spodobają się każdemu. Do nich zaliczyć można przede wszystkim ręczniki i balsamy. Dlaczego?

Ręczniki jako prezent dla każdego

Ręcznik to produkt, który w całości został stworzony z materiału chłonącego wodę. Mają wiele funkcji, w tym:

 • służą do osuszania ciała w domu, na basenie lub na plaży,

 • okrywają ciało w miejscach publicznych, np. na basenie,

 • stanowią estetyczny dodatek do łazienki.

A dlaczego warto wybierać ręczniki na prezent? Przede wszystkim w domu nigdy nie ma za dużo ręczników, więc zawsze się przydadzą. Oprócz tego warto zaznaczyć, że wiele sklepów oferuje modele stworzone, specjalnie z okazji np. urodzin czy wesela.

Jaki ręcznik wybrać?

Decydują się na ręcznik na prezent, musimy uwzględnić przede wszystkim:

 • materiał – na rynku znajdziemy m.in. modele bawełniane lub bambusowe,

 • gramatura – ma na nią wpływ długość pętelek oraz gęstość tkaniny znajdującej się pod pętelkami,

 • rozmiar, czyli długość i szerokość – świadczy o tym, do czego ręcznik może być przeznaczony,

 • kolor i fason – odpowiada za estetykę.

Balsamy jako prezent dla każdego

Balsamy do ciała pozwalają przywrócić skórze równowagę wodno-lipidowej, która codziennie jest naruszana. Dzieje się to na skutek mycia, noszenia ciepłych ubrań, korzystania z basenu czy przebywania w suchych pomieszczeniach. Każdy z tych czynników negatywnie oddziałuje na skórę, gdyż prowadzi do jej wysuszenia, łuszczenia się oraz swędzenia. Aby temu zapobiec, stosuje się balsamy nawilżające. Z uwagi na to, świetnie sprawdzą się do codziennej pielęgnacji u każdego!

Ręczniki i balsamy jako uniwersalne prezenty dla każdego!Jaki balsam wybrać?

Dobry balsam to taki, który spełnia swoją rolę. Jednak, aby było to możliwe, musimy uwzględnić kilka kryteriów przy jego wyborze. Dotyczy to przede wszystkim:

 • zawartości składników aktywnych,

 • bazy, czyli oleje i masła roślinne,

 • ekstraktów roślinnych,

 • witamin,

 • zastosowania.

W wybranym przez nas balsamie nie powinny znaleźć się składniki uczulające oraz parafina, oleje mineralne, silikony czy konserwanty.

Dlaczego produkty pielęgnacyjne są uniwersalnym prezentem?

O ciało można dbać na wiele sposobów, w tym poprzez zdrowy styl życia czy wysypianie się. W tym celu inwestuje się w wysokiej jakości materace do spania, które są obowiązkowym elementem wyposażenia sypialni każdego człowieka. Wszystko z uwagi na fakt, iż wspierają zdrowy sen dzięki swoim unikalnym właściwością. Co więcej, odpowiadają za najlepsze wsparcie sylwetki użytkownika, przez co ciało może się zregenerować zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Można je zakupić w sklepie stacjonarnym oraz internetowym, jednak warto pamiętać o tym, aby przy wyborze uwzględnić osobiste potrzeby oraz preferencje. Aby pomóc bliskiej osobie w dbaniu o własne ciało, warto postawić na produkty uniwersalne, które sprawdzą się niemalże u każdego! Do nich zaliczają się właśnie ręczniki i balsamy. Oprócz tego możemy postawić na mydło, szlafrok lub maseczki.

Miło jest dostawać prezenty, jednak nic nie przebije satysfakcji, jaką daje ich dawanie. Niezależnie od okazji, można postawić na uniwersalne produkty, które przydadzą się każdemu.