Dobrze dobrany materac to podstawa komfortowego snu. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu podłoża możemy szybko znaleźć właściwą pozycję, a samo zasypianie nie sprawia najmniejszych problemów. Na rynku dostępnych jest wiele modeli materacy, a każdy z nich posiada inne właściwości i przeznaczenie. Dzisiaj omówimy materace piankowe: ich właściwości, zalety i dlaczego warto wybrać akurat ten rodzaj? Zachęcamy do lektury naszego artykułu!

Idealnie dopasowują się do kształtu ciała

Materace piankowe charakteryzują się głównie tym, że doskonale dopasowują się do każdej krzywizny naszego ciała. Dzięki zastosowaniu różnych kombinacji pian, takich jak na przykład pianka termoelastyczna czy wysokoelastyczna osiągnięto rozwiązanie, które idealnie sprawdza się w czasie snu. Ponadto pianka termoelastyczna pod wpływem temperatury ciała dopasowują się do niego, dając przyjemne uczucie otulenia. Memory pozwala na “zapamiętanie” przez podłoże kształtu użytkownika, co jeszcze bardziej zwiększa odczuwalny komfort podczas leżenia, a dzięki piance wysokoelastycznej nasz kręgosłup jest odpowiednio podparty. Zastosowanie konstrukcji siedmiostrefowego fizjosystemu skutkuje właściwym oddziaływaniem na poszczególne części ciała, wraz z uwzględnieniem jego newralgicznych punktów. Materace piankowe posiadają budowę, która
minimalizuje drgania wynikające z ruchów drugiej osoby, dzięki czemu są wygodne i komfortowe w podwójnych łóżkach. Modele te pasują niemal do wszystkich dostępnych stelaży, w tym także do stelaży regulowanych.

Są przewiewne i antyalergiczne

Materac piankowy – dlaczego warto go wybrać?Modele piankowe to świetne rozwiązanie dla osób zmagających się z różnego rodzaju alergiami. Poprzez zastosowanie innowacyjnych rozwiązań materace te cechują się odpowiednią wentylacją, co zapobiega gromadzeniu się wilgoci, kurzu oraz rozwojowi drobnoustrojów wewnątrz materaca. Ponadto właściwa cyrkulacja powietrza pozwala na osiągnięcie optymalnego mikroklimatu dla snu i minimalizuje ryzyko przegrzania się organizmu. Warto zwrócić uwagę na fakt, czy dany materac posiada zdejmowany pokrowiec, który można szybko i bezproblemowo odpiąć i wyprać w pralce, co sprawi, że w naszym łóżku będzie idealna czystość i higiena. Ponadto niektóre pokrowce mają funkcję delikatnego masażu ciała, dzięki czemu można zrezygnować z tradycyjnych, zwijających się prześcieradeł i doświadczyć jeszcze większego komfortu snu.

Dla kogo są polecane?

Materace piankowe są polecane dla szerokiego grona osób. Mniejsze modele świetnie sprawdzą się w pokojach dzieci i młodzieży. Materace o większych wymiarach docenią sportowcy i osoby, które prowadzą aktywny tryb życia. Dedykuje się je także seniorom oraz użytkownikom, którzy przechodzą rehabilitację, czy też zmagają się z bólami kręgosłupa. Jak już było wcześniej wspomniane ze względu na swoje unikatowe właściwości sprawdzą się idealnie w sypialni alergików oraz w łóżkach dla par, nawet o sporej różnicy wagi. Odpowiednio dobrana twardość podłoża sprawia, że z materacy piankowych mogą korzystać osoby nadwagą i niedowagą. A poza tym modele piankowe będą właściwym wyborem dla wszystkich, którym takie produkty spełniają wszelkie oczekiwania i potrzeby.

Jak widać, materace piankowe sprawdzą się niemal u wszystkich użytkowników, a dzięki swoim unikatowym właściwościom spełnią różnorodne potrzeby i pozwolą osiągnąć dotąd nieznany komfort snu. Warto zapytać o poradę doradców w sklepie, którzy na pewno rozwieją wszelkie wątpliwości i odpowiedzą na każde pytanie, dzięki czemu szybko znajdziemy odpowiedni model materaca piankowego.