Człowiek do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje odpowiedniej dawki efektywnego snu. Jego niedobór może skutkować negatywnymi efektami, które odbija się na naszym organizmie. Dlatego tak ważne jest, aby spać na odpowiednio dobranym materacu oraz przesypiać prawidłową liczbę godzin. Zakup materaca powinien być przemyślany, jednak czy zawsze kupno dużego podłoża jest obowiązkowe? Czy nie ma innej alternatywy? Poznajcie zatem model nawierzchniowy i jego cechy! 

Dlaczego warto zainwestować w materac nawierzchniowy? 

Materace nawierzchniowe stanowią alternatywę dla klasycznych, wysokich podłoży. Dlaczego? Ponieważ wkład stanowi kilkucentymetrowa pianka zwykle o grubości 5-7 cm, podczas gdy klasyczny materac ma 20-25 cm. Jest to ogromna różnica, jednak wynika ona z zastosowania tego modelu. Otóż materac nawierzchniowy zbudowany jest na bazie pianki – jednego rodzaju lub wielu – to zależy od modelu. To właśnie dzięki temu to podłoże może być stosowane jako:

  • warstwa ochronna przed zabrudzeniem dla materaca głównego,
  • materac zmieniający twardość materaca głównego,
  • zwiększenie komfortu na wyeksploatowanym materacu lub kanapie,
  • materac, który można zabrać w podróż.

Materac nawierzchniowy, taki jak Hilding Alt może przysłużyć się w wielu sytuacjach, a jego niesamowite właściwości sprawiają, że jest unikalny. Co zatem charakteryzuje ten konkretny model?

Hilding Alt – poznaj jego cechy! 

Hilding Alt - wyjątkowy materac nawierzchniowyHilding Alt to materac nawierzchniowy, który znajduje swoje zastosowanie przede wszystkim na zbyt twardych podłożach. Wynika to z faktu, że odpowiednio zmiękcza podłoże, dopasowując je lepiej do preferencji użytkownika. Dzieje się to za sprawą zastosowania dwóch idealnie łączących się ze sobą pianek – Visco i FlexiFoam. Pierwsza z nich to pianka termoelastyczna o wysokości 3,7 cm, a jej cechą charakterystyczną jest reagowanie na ciężar oraz ciepło ciała. Oznacza to, że potrafi w optymalny sposób dopasować się do sylwetki użytkownika, dzięki czemu idealnie podpiera kręgosłup oraz daje przyjemne wrażenie otulenia. Z kolei FlexiFoam odpowiada za elastyczność i plastyczność materaca. Stanowi innowacyjny typ pianki poliuretanowej, a jej gęsta struktura ułatwia przystosowanie się do kształtu ciała osoby śpiącej. Warto wspomnieć, że Hilding Alt posiada dwa rodzaje antyalergicznych pokrowców, które można z łatwością ściągnąć i wyprać. Dzięki temu materace Hilding są antyalergiczne nie tylko z uwagi na zastosowane materiały, ale także brak szkodliwych oraz wywołujących alergie substancji.

Hilding Alt to idealne rozwiązanie dla osób, które mają małe mieszkanie i śpią na kanapie lub nie mogą pozwolić sobie na wymianę materaca głównego, a chcą spać na komfortowym podłożu. Dzięki zastosowaniu wyjątkowej pianki termoelastycznej Visco oraz FlexiFoam idealnie dopasowuje się do ciała, wspierając w odpowiedni sposób kręgosłup. Model ten w znaczący sposób może pomóc poprawić jakość snu oraz zwiększyć jego efektywność, a to wszystko w dobrej cenie!