Obecne trendy nie stawiają granic wiekowych. Wiele ubrań mogą założyć zarówno nastolatki, jak i seniorki. Stawiamy przede wszystkim na komfort, kierując się także dobrym wyglądem. Jednak, czy zasada ta mimo wszystko się sprawdza? Niekoniecznie, gdyż nasz styl oraz wybierane ubrania powinny rozwijać się wraz z wiekiem, dzięki czemu zawsze będziemy stosowanie wyglądać. A jak powinny prezentować się stylizacje? 

Stylizacje dla 20-latki

Młode dorosłe mogą eksperymentować w stylizacjach, a wszystko to z uwagi na fakt, iż jest to czas kształtowania się i poszukiwania własnego stylu. W tym momencie można zaszaleć – postawić na krótkie topy, spodenki czy spódnice, a nawet sukienki w wyrazistym kolorze. Dobrze jest podkreślić talię oraz eksponować nogi. W zależności od okazji świetnym rozwiązaniem są zarówno trampki, jak i wysokie szpilki.

Jak ubierać się stosownie do wieku?Stylizacje dla 30-latki

Niestety, już nie jesteśmy nastolatkami, a noszenie ultra krótkich spódniczek i szortów nie koniecznie jest na miejscu. Nie trzeba z nich rezygnować, aczkolwiek warto postawić odpowiednią długość. Świetnie sprawdza się tutaj zarówno dżinsy i trampki, jak i elegancka sukienka ze szlakami. Warto jednak pamiętać o podkreślaniu atutów!

Stylizacje dla 40-latki

Najważniejsza jest tutaj akceptacja swojego ciała, gdyż figura z biegiem lat się zmienia. Oznacza to, że kluczem do sukcesu jest odpowiednie dopasowanie ubrań do rodzaju sylwetki oraz uważanie na długość. O wiele lepszym rozwiązaniem jest szykowna długość midi niż mini. Warto także przyjrzeć się temu, jak opięte są na nas dane ubrania.

Stylizacje dla 50-latki

Tutaj możemy postawić na klasyczne, eleganckie i ponadczasowe ubrania, które podkreślone są wyrazistymi dodatkami. Przy wyborze ubrań zwracamy przede wszystkim uwagę na głębokość dekoltu, odsłonięte ramiona czy długość. Wszystko z uwagi na fakt, iż nasza skóra traci swoją elastyczność i niekoniecznie chcemy ją eksponować.

Stylizacje dla 60-latki

Każdy z nas ma kilka przykładów ubrań, które najlepiej pasują do seniorów. Jednak, czy musimy się dopasowywać do ram wiekowych? Wiele podwórko jest dopasowanych do wieku, w tym materac dla seniorów czy suplementy. W kwestii ubrań – wystarczy stawiać na fasony odpowiednio dopasowane do sylwetki, ale nie przylegające w przypadku osób z dodatkowymi kilogramami. Kwestia kolorów czy wzorów zależy od naszych preferencji.

Niezaprzeczalnie, w pewnym wieku już nie wypada nosić danych ubrań. Wygląda to nieestetycznie i pozostawia niesmak u osób, które nas widzą. Jednak jesteśmy w stanie wyglądać dobrze – wystarczy m.in. postawić na ponadczasowy minimalizm.

Przeczytaj także: