Czasami zdarza się, że już po dokonaniu zakupu materac, który w sklepie wydawał się idealny, w praktyce okazuje się za twardy, za miękki lub zwyczajnie niewygodny. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy jedynym wyjściem jest kupienie kolejnego materaca, ponownie wydając niemałe pieniądze, lecz nadal nie mając stuprocentowej pewności czy się sprawdzi? Istnieje lepsze rozwiązanie tejże kwestii – materac nawierzchniowy!

Materac za twardy – ból pleców nieunikniony?

Właśnie kupiłeś nowy materac i wracasz ze sklepu, w ekscytacji oczekując na pierwszą noc, aby wypróbować swój nabytek. Jednakże Twój wybór szybko ulega weryfikacji, a ekscytacja tak szybko, jak przyszła, tak odeszła. Ból pleców, zmęczenie, niespokojny sen – materac okazał się za twardy. Innymi objawami przemawiającymi za zbyt twardym materacem są: trudności z zaśnięciem i budzenie się w nocy, ból głowy oraz skurcze i napięcie mięśni, spowodowane utrudnionym przepływem krwi. Idealnym sposobem na zaradzenie temu jest wybór materaca nawierzchniowego, który pozwoli odczuwalnie zmniejszyć twardość materaca bazowego. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się taki, który w swoim wnętrzu posiada piankę termoelastyczną. Dzięki niej oraz wierzchniej warstwie, reagującej na temperaturę ciała, każdorazowo dostosowuje się do jego ułożenia, zwiększając uczucie miękkości i komfortu. Idealnie więc nadaje się do wszystkich twardych powierzchni, rozprawiając się z bólem pleców i zapewniając maksymalną wygodę.

Za miękki materac to już nie kłopot

Materac nawierzchniowy – sposób na poprawę komfortu snuNie tylko zbyt twardy materac stanowi problem. Również może zdarzyć się sytuacja odwrotna, gdy nowo nabyty materac okazał się zbyt miękki, bądź gdy dotychczasowy w wyniku eksploatacji zużył się, tracąc swoją sprężystość lub powstały w nim odkształcenia. Do objawów zbyt miękkiego materaca zalicza się również ból kręgosłupa po obudzeniu, spowodowany nieodpowiednim dopasowaniem pozycji ciała. Jednak tym, co odróżnia za miękki materac od zbyt twardego, jest uczucie zapadania się ciała w jego powierzchnię oraz trudności z ułożeniem się, gdyż każda zmiana pozycji zmusza do większego wysiłku oraz wymaga zaangażowania wielu mięśni. Materac nawierzchniowy sprawdzi się również idealnie w takiej sytuacji. Najlepszym wyborem w takim przypadku będzie wypełnienie ze sprężystą pianką, które przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności, polepszy jakość snu, zwiększając jego komfort. To doskonała alternatywa dla kupowania nowego materaca, pozwalająca zaoszczędzić pieniądze.

Materac nawierzchniowy również na kanapę

Nie ulega wątpliwości, że kanapa nie jest zbyt wygodnym miejscem do spania. Jej docelowe przeznaczenie jest często inne, aniżeli sen, a więc nie jest dostosowana do tejże funkcji. Jednakże czasami sytuacja zmusza nas do snu tylko i wyłącznie na rozkładanym tapczanie, czego skutki odczuwamy nad ranem w formie zmęczenia, rozdrażnienia i nierzadko bólu pleców. Na pomoc również przychodzi materac nawierzchniowy, który w takiej sytuacji stanowi najlepsze rozwiązanie, wyrównując powierzchnię spania oraz stanowiąc dodatkową ochronę naszej kanapy. Tutaj idealnie nada się rodzaj z pianką wysokoelastyczną. Dzięki temu zastosowaniu, Twój sen stanie się spokojny, niezakłócony, a wspomniana pianka o właściwościach chłodzących przyczyni się do maksymalnego zwiększenia wygody i sprawi, że nie poczujesz różnicy między spaniem w łóżku, a na kanapie. Z tego rozwiązania z pewnością ucieszą się również Twoi goście.

Nieadekwatnie dobrany nowy materac, bądź dotychczasowy, zużyty w procesie eksploatacji nie musi przekreślać wygody Twojego snu. Dzięki materacom nawierzchniowym, które idealnie sprawdzą się w niemal każdej sytuacji, związanej z brakiem komfortu, możesz cieszyć się spokojnym, nieprzerwanym snem z maksymalną wygodą.