Chcąc zapewnić sobie wyjątkowo efektywny sen warto w pierwszej kolejności przyjrzeć się materacowi. To właśnie on odpowiada za dobre samopoczucie po przebudzeniu się oraz energię do funkcjonowania w ciągu dnia. Jego wybór często jednak przysparza wielu problemów, ponieważ człowiek nie wie konkretnie, co wziąć pod uwagę oprócz swojej wagi, stanu zdrowia czy preferencji odnośnie twardości. W tym artykule zostaną przedstawione praktyczne materace z kokosem od Hilding Anders, które zapewnią wysokiej jakości sen.

Materac z kokosem – cechy

Materac z kokosem – wydawać by się mogło, że brzmi znajomo. Ale czy na pewno? Tego rodzaju materace pojawiły się w ofercie Hilding Anders z uwagi na niezwykłe właściwości maty kokosowej. Jest on stworzony z naturalnych włókien tej rośliny, dzięki czemu zapewnia użytkownikowi:

 • antyalergiczność,
 • wysoką higieniczność,
 • odpowiednią twardość,
 • sprężystość,
 • ograniczenie rozwoju drobnoustrojów,
 • trwałość i odporność na odkształcanie.

Jednak to nie wszystko, ponieważ te niesamowite materace posiadają również indywidualne cechy.

Materac z kokosem – najlepsze modele

Materace z kokosem - zdrowy i higieniczny senW ofercie lokalnych sklepów znajdują się między innymi modele posiadające w swoim wkładzie matę kokosową. Należy do nich, np. Hilding Lambada, czyli materac sprężynowy, który cechuje się średnią twardością. Jego wkład zbudowany został na bazie 7-strefowej sprężyny Pocket Plus, zapewniającej redukcję drgań oraz wysoką sprężystość, a także odpornej na odkształcenia pianki wysokoelastycznej HR i antyalergicznego lateksu. Innym rodzajem materaca z kokosem jest Hilding Fandango oraz Hilding Pasodoble. Wszystko dlatego, że posiadają one status wyrobu medycznego w klasie I, dzięki czemu charakteryzują się dodatkowo właściwościami prozdrowotnymi. Materace te oprócz wysokiego poziomu higieniczności zapewniają także stabilne wsparcie dla kręgosłupa oraz niwelują ból spowodowany wszelkiego rodzaju schorzeniami. Jednak nie każdy materac musi być przeznaczony dla osoby dorosłej – w końcu małe dzieci oraz noworodki również wymagają uwagi. Ich kręgosłup są niezwykle podatne na nieprawidłowy rozwój, dlatego warto rozważyć dla maluszka zakup materaca dziecięcego Hilding Kołysanka. W swoim składzie posiada piankę bazową FlexiFoam dbającą o elastyczność i plastyczność oraz matę kokosową. Dzięki temu dziecko może spokojnie wyspać się i prawidłowo rosnąć!

Materace z kokosem – dla kogo?

Wybór materaca, który odpowiednio sprawdzi się w sypialni może zająć trochę czasu. Ale czy zawsze? Okazuje się, że wybierając materac do spania z kokosem zapewnia się sobie nie tylko prawidłowy wypoczynek, ale także i wysoką jakość oraz pewny skład. Dodatkowo na materacach kokosowych może spać praktycznie każdy, ponieważ idealnie spisze się w przypadku:

 • osób ceniących twardsze podłoże,
 • osób aktywnych,
 • osób cierpiących na bóle kręgosłupa,
 • par i singli,
 • alergików,
 • niemowląt.

Decydując się na zakup materaca z kokosem wybiera się produkt wysokiej jakości, który w odpowiedni sposób zadba o higieniczne warunki snu. Dodatkowo wiele materacy od Hilding posiada wyjątkowy wkład zapewniający niezwykle komfortowy oraz efektowny sen. Materace kokosowe to świetny wybór dla każdego – niezależnie od wieku!