Materace ze statusem wyrobu medycznego wielu osobom mogą kojarzyć się z ogromnym wydatkiem. Mamy jednak dobrą wiadomość! Jest kilka modeli, które zachęcają swoją niską ceną, a przy tym potrafią zaskoczyć naprawdę niesamowitymi właściwościami. Co to za propozycje?

Materac z matą kokosową

Jeszcze do niedawna uważano, że im twardsze podłoże do spania, tym lepiej dla kręgosłupa. Dziś już wiadomo, że to nieprawda, a materac musi być po prostu idealnie dopasowany do wagi, wzrostu i osobistych preferencji. Są jednak sytuacje, w których użytkownikowi zaleca się spanie na bardzo twardym wyrobie. Hilding Fandango jest w tej sytuacji idealną propozycją – posiada bowiem dwie różne twardości (H3 i H4). Po obu stronach wkładu zastosowano materiały o różnych właściwościach – dzięki temu każda z nich dostarcza użytkownikowi inny poziom komfortu. Ten model został zbudowany na bazie sprężyn kieszeniowych i pianki poliuretanowej FlexiFoam, która charakteryzuje się wysoką elastycznością i plastycznością. To ona odpowiada za dopasowywanie się do kształtu ciała. We wnętrzu znajdują się również dwie warstwy utwardzające powierzchnię: filc oraz kokos. Oba tworzywa są bardzo trwałe i utwierdzające, dzięki czemu z powodzeniem mogą pełnić rolę amortyzatora pomiędzy sprężynami a ciałem osoby śpiącej. Mata kokosowa ma jednak jeszcze jedną ogromną zaletę, o której sporo osób nie wie – poza właściwościami utwardzającymi zapewnia również doskonały przepływ powietrza, który z kolei prowadzi do zdrowszego i bardziej higienicznego środowiska do snu.

Materace ze statusem wyrobu medycznego w niskiej cenie? To możliwe!Pianka termoelastyczna w materacu medycznym

Pianka termoelastyczna to materiał, który jest coraz częściej wykorzystywany właśnie w produktach medycznych. Dzieje się tak, ponieważ reagowanie na temperaturę ciała oraz wagę użytkownika daje mu ogromny komfort, ale to nie wszystko – dopasowanie się do ciała gwarantuje idealne wsparcie dla kręgosłupa niezależnie od pozycji, w jakiej znajduje się osoba śpiąca. W modelu Hilding Salsa pianka termoelastyczna pracuje w towarzystwie pianki poliuretanowej FlexiFoam, która jest elastyczna i plastyczna. W przypadku tego modelu nie mamy do czynienia z żadnymi sprężynami – jego budowa jest bardzo prosta i opiera się właśnie na dwóch wcześniej wspomnianych materiałach. Cały wyrób został podzielony na siedem zróżnicowanych stref twardości, których twardość jest wprost proporcjonalna do nacisków wywieranych przez konkretną część ciała.

Jeden produkt, cztery różne powierzchnie komfortu

Kolejną świetną propozycją jest Fit.4.Sleep H3/H4, który słynie z bardzo dobrej jakości w niskich cenach. Jego cechą charakterystyczną jest specjalna budowa zapewniająca zróżnicowane powierzchnie komfortu. Każdy użytkownik może dzięki temu wypróbować różne podłoża i wybrać to, które najbardziej odpowiada jego potrzebom. Podłoże zostało stworzone na bazie pianki wysokoelastycznej o wysokiej sprężystości, wytrzymałości i odporności na odkształcenia. Taki materiał zapewnia stabilne podparcie dla kręgosłupa i doskonale dopasowuje się do ciała użytkownika.

Jak widać, produkt medyczny wcale nie musi być bardzo drogi! Powyższe modele to propozycje na każdą kieszeń, które zdecydowanie warto rozważyć podczas poszukiwań materaca ze statusem wyrobu medycznego.